Kalkulator dni płodnych
Kalkulator βHCG
Kalkulator ciąży
Kalkulator porodu
Kalkulator BMI

O Nas

O nastrojach

Nastroje wahają się zależnie od wpływu czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Od radości i przyjemności, którą dają naturalne starania o dziecko, przez labilność, kiedy kolejny cykl mija bez efektów, i gdy z nadzieją spoglądacie na test ciążowy, aby chwilę później doświadczyć smutku i rozczarowania.
Porzucacie Wasze hobby, które nie daje już tej samej frajdy. Z zazdrością oglądacie się za wózkami i nagle wokół pojawia się coraz więcej kobiet w ciąży. Pokładacie nowe nadzieje w inseminacji, in vitro, kolejnych transferach, badaniach, za każdym razem uczestnicząc w huśtawce – oczekiwanie, pragnienie, wiara, drażliwość, zniecierpliwienie, niepewność, wreszcie żal, poczucie niesprawiedliwości i gorycz porażki – potem kolejna próba i nowa szansa. Zdarza się, że z huśtawki na chwilę się wypada, kiedy udaje się zajść w ciążę, ale radość nie trwa długo. Poronienie. Tu nawet ciężko wyrazić emocje za pomocą słów. Pustka, załamanie, zwątpienie. Ale na końcu tunelu zawsze to małe światełko, czasem świeci bardziej, czasem mniej intensywnie. Bywają dni, kiedy prawie go nie widać, ale ono tam jest. To jest nasz wspólny cel – nieopisane szczęście, spełnienie marzeń i euforia. Zwycięstwo. Jest nas troje.

O naszym logo

Czego wciąż mi brak?
Przecież wszystko mam
Obcy ludzie mówią,
Że tak zazdroszczą mi
Czego wciąż mi brak?
Co
tak cenne jest?
Że ta nienazwana myśl
Rysą jest na szkle
Czego wciąż mi brak?
Czego
miewam mniej?
Na
ulicy mówią mi
Wszystko jest O.K.

Długo zastanawialiśmy się, co może symbolizować nadzieję, miłość, pustkę i pragnienie jednocześnie. Jeśli Wasze życie jest jak niedokończone puzzle, a w Waszym sercu wciąż obecna jest niezamieszkała przez nikogo przestrzeń, zarezerwowana na bliżej nieokreśloną przyszłość, na pewno zrozumiecie nasz wybór. Jest w Was życie i radość, a jednak czegoś wciąż Wam brak, i jak śpiewa Urszula, to coś jest cenne. Chcielibyśmy, aby nasz blog był jak kolejne puzzle, dzięki którym powstanie pełen obraz. Mamy nadzieję, że damy Wam wsparcie w walce z szarością i pustką. A kiedy już się uda, sami podpiszecie trzeci fragment Imieniem Waszego Dziecka.

O nas

Mamy w sobie pasję i energię, którą chcemy dzielić się z naszymi pacjentami.

Zależy nam na rzetelnym przekazywaniu wiedzy, gdyż w Internecie można trafić na często nieprawdziwe informacje.

Chcemy Was wspierać w spełnianiu marzenia o upragnionym dziecku.

dr n. med. Jarosław Janeczko

dr n. med. Jarosław Janeczko

Szekspir napisał „Świat jest teatrem, aktorami ludzie”. Każdy odgrywa rolę w wielu spektaklach, które składają się na całe życie. Diagnostyka, leczenie, wsparcie, godziny spędzone w gabinecie i godziny na doszkalaniu – oto zadania lekarza. Wymagają czasu i zaangażowania. Jednak sukces nie zależy tylko od jednego aktora – rola pacjentów w procesie leczenia niepłodności jest wręcz nieoceniona. Ich motywacja, nastawienie, zaufanie, a przede wszystkim współpraca z lekarzem, są bardzo istotne. Do tego współdziałania zachęcam wszystkie pary, które do mnie przychodzą. 

Skąd czerpię energię do pracy z pacjentami i kierowania Zespołem Pracowników? Wysiłek umysłowy równoważę wysiłkiem fizycznym – siłownia, rower, narty, bieżnia. To pozwala mi na zebranie myśli, skupienie na celu i dążenie do niego. 

Najprzyjemniejszy aspekt mojej pracy? Cieszy mnie, kiedy rodzice wracają do mnie po kolejne dziecko. To świadczy o tym, że już raz się nam udało, że spełniły się czyjeś marzenia. Potwierdza też zaufanie, jakim obdarzyli mnie pacjenci.

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobyłem pracując w Klinice Endokrynologii i Płodności CM UJ w Krakowie. Odbywałem też staż w CNY Fertility Center w Syracuse w USA. Jestem założycielem i właścicielem Centrum Leczenia Niepłodności Parens w Krakowie oraz współwłaścicielem Parens w Opolu oraz Rzeszowie. Jestem członkiem ESHRE (European Society for Humman Reproduction and Embryology), ASRM (American Society for Reproductive Medicine) oraz członkiem i współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii. 

lekarz Estera Kłosowicz

lekarz Estera Kłosowicz

Na co dzień podążam za słowami Steve’a Jobsa: „Jedynym sposobem na prawdziwą satysfakcję z pracy jest robienie tego, w czego wielkość się wierzy. A jedynym sposobem na robienie rzeczy wielkich jest miłość do tego, co się robi.” Myślę, że w życiu najważniejsze jest to, aby odkryć swoją życiową pasję i w niej się realizować – ja robię to, co kocham z entuzjazmem i energią. Największą satysfakcję daje mi szczęście nowo spełnionych rodziców, ich bezgraniczna radość, czasami po wielu latach starań, walki, ciągłych niepowodzeń, liczenia cykli, wielu ujemnych testów ciążowych i długich momentów ciszy. Dla mnie to jest zawsze niesamowite doświadczenie wiary i determinacji, cierpliwości i pokory, prawdziwa lekcja życia, w której biorę udział. Proces leczenia jest jak wyprawa w góry, które uwielbiam i wśród których się wychowałam. Wspinaczka wymaga wiedzy, zaangażowania, pokory, zaufania, pokonywania przeciwności losu, po to by móc wejść na sam szczyt – by osiągnąć wspólny, jakże trudny i wymagający cel. Taką wyprawę przemierzam z każdą z par, które prowadzę, wspinamy się razem i razem doświadczamy każdego kroku, czasami niepowodzenia, ale ostatecznie przede wszystkim sukcesu. Co mnie motywuje? Szczęście, które odczuwam, widząc, jak marzenie o górach staje się rzeczywistością.

Studia medyczne na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego ukończyłam w 2012 roku, jestem także absolwentką studiów z zakresu dietetyki na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, które ukończyłam w 2013r. Staram się łączyć obie dziedziny w kompleksowym podejściu do Pacjenta.

Obecnie specjalizację z położnictwa i ginekologii realizuję jako lekarz rezydent w Oddziale Klinicznym Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie poza pracą zawodową zajmuję się działalnością dydaktyczną oraz naukową. Pracuję także w Centrum Leczenia Niepłodności Parens.
Moje zainteresowania oraz praca zawodowa związane są głównie diagnostyką i leczeniem niepłodności, zaburzeń hormonalnych, nowoczesnym leczeniem zachowawczym i operacyjnym, oraz opieką nad kobietą ciężarną wraz z diagnostyką ultrasonograficzną. Ustawicznie doskonalę umiejętności w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej w ginekologii i położnictwie – USG ginekologiczne, USG piersi oraz USG płodu – posiadam certyfikat FMF oraz certyfikat PTG. W 2019 roku odbyłam staż w American Center for Reproductive Medicine – Cleveland Clinic w USA. Jestem członkiem ESHRE (European Society for Humman Reproduction and Embriology) oraz PTMRiE (Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Embriologii).

embriolog Aneta Macur

embriolog Aneta Macur

Embriolog to ktoś, komu przyszli rodzice powierzają jedną z najważniejszych ról – opieki nad dzieckiem od pierwszej komórki. Zarodek jest bardzo mały, niewidoczny gołym okiem. Na tym etapie, nikt poza embriologiem, nie potrafi się nim zająć i dostarczyć niezbędnych warunków do rozwoju. 

Dla niektórych z Was, embriolog to pracownik kliniki, nieznajoma osoba, która posługuje się dziwnymi słowami i nosi śmieszny czepek. Inni, którzy mieli okazję mnie poznać, wiedzą, że w pracę wkładam całe swoje serce, a każde małe, Nowe Życie traktuję z szacunkiem. Uczestnicząc w tworzeniu bloga, postaram się przybliżyć Wam to, czym zajmuję się na co dzień. Mam nadzieję, że Was także zainteresuje fascynujący i jednocześnie cudowny początek życia człowieka. 

Posiadam tytuł certyfikowanego embriologa klinicznego European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE) od 2017 roku oraz embriologa klinicznego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii od 2019 roku. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Biologia ze specjalizacją Genetyka i Biologia Rozrodu na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jestem też absolwentką dwuletnich, podyplomowych studiów na kierunku Analityka Medyczna na Uniwersytecie Jagiellońskim – posiadam prawo wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego. Posiadam certyfikat szkolenia w zakresie biopsji trofektodermy, który zdobyłam w czasie kursu w Danii (2017) oraz certyfikat Krajowej Izby Diagnostów w zakresie „Badanie nasienia wg standardów WHO 2010” (2016).  W Centrum Leczenia Niepłodności Parens w Krakowie pracuję od 2013 roku. 

lekarz Dawid Maduzia

lekarz Dawid Maduzia

Rozpoczynając studia medyczne myślałem, że będę na co dzień walczył z chorobami, które niszczą ludzkie życie lub zdrowie. Z biegiem czasu i nabieranym doświadczeniem zrozumiałem, że moim zadaniem jest walka z chorobą, która zabiera człowiekowi sens życia i motywację do działania. Niepłodność u większości moich Pacjentów powoduje rozgoryczenie i stawia ich przed słusznym pytaniem – dlaczego my? Udane leczenie przywraca nadzieję, poczucie własnej wartości i zmienia całe życie moich Pacjentów. Dla większości ludzi to rodzina jest najważniejszą wartością wymienianą przez nich na pierwszym miejscu wśród wszystkich innych. Dlatego w moją pracę jestem całkowicie zaangażowany, zarówno od strony naukowej jak i interpersonalnej. W wolnych chwilach spędzam czas z moją wspaniałą rodziną lub gram w szachy. Interesuje mnie język i kultura francuska.

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Część studiów medycznych odbyłem we Francji w Université de Strasbourg. Jestem pracownikiem naukowym Collegium Medicum UJ. Pracuję w Szpitalu Uniwersyteckim CMUJ w Krakowie przy ul. Kopernika 23, jako nauczyciel akademicki Katedry Anatomii CMUJ oraz w Centrum Leczenia Niepłodności Parens. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG). Uczestniczę w konferencjach naukowych i kursach ultrasonografii w zakresie leczenia niepłodności, ginekologii i położnictwa. Główne pola moich zainteresowań medycznych to leczenie niepłodności, prowadzenie ciąży i profilaktyka ginekologiczna.

lekarz Krzysztof Janowiec

lekarz Krzysztof Janowiec

Lubię wyzwania i trudne przypadki. Kiedy nie wszystko jest oczywiste i gdy trzeba bardziej wnikliwie przyjrzeć się problemowi, a czasem nawet działać niekonwencjonalnie – sukces przynosi większą satysfakcję. Praca z niepłodnymi parami to bardzo trudna dziedzina ginekologii, gdzie obok problemu natury biologicznej, pojawiają się złość, frustracja, zniecierpliwienie, rezygnacja, ale na szczęście też i radość pacjentów, którzy osiągają wymarzony cel. Ze względu na te obecne w czasie leczenia niepłodności, bardzo silne emocje, uważam, że istotne jest indywidualne podejście i duża otwartość ze strony lekarza. 

Osobiste doświadczenia szczególnie skłoniły mnie do pracy nad endometriozą, która jest jedną z najbardziej lekceważonych chorób w Polsce i jedną z najpóźniej rozpoznawanych na świecie. Staram się w swojej praktyce zawodowej zmieniać ten niechlubny trend.

Moją drugą pasją jest muzyka, którą kiedyś zajmowałem się zawodowo, teraz niestety już tylko hobbystycznie. Gram na instrumentach klawiszowych, głównie na fortepianie, organach i syntezatorach. Niegdyś ze swoim zespołem RevRevenge nagraliśmy wiele piosenek, a jedna z nich zajmowała nawet pierwsze miejsce na liście przebojów Wietrznego Radia w Chicago. W naszych złotych czasach zagraliśmy koncert na Ergo Arenie Gdańsk dla ponad 8 tysięcy osób (niesamowite wspomnienie). To właśnie praca z muzyką wpoiła we mnie dużą dozę cierpliwości i solidności, którą teraz wykorzystuję w pracy jako lekarz.

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego CMUJ w Krakowie. Aktualnie pracuję w Klinice Ginekologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, w Euromed w Tarnowie przy ulicy Szewskiej 12 oraz w Centrum Leczenia Niepłodności Parens. Jestem nauczycielem akademickim. Moje główne zainteresowania medyczne to niepłodność, ultrasonografia, patologia ciąży, nowotwory narządu rodnego oraz ich profilaktyka i leczenie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG).

lekarz Mateusz Ostachowski

lekarz Mateusz Ostachowski

W procesie terapeutycznym najważniejszy jest dialog. Dla mężczyzn temat płodności i kondycji seksualnej jest trudny i wymaga dużej otwartości na lekarza prowadzącego. Dlatego podczas wizyty traktuje pacjenta jak bliską osobę, daję czas i przestrzeń do zadawania pytań i szczerej rozmowy. Staram się wytłumaczyć, na czym polega diagnostyka oraz przedstawić dostępne metody i możliwości terapeutyczne. Uważam, że odpowiednie poznanie pacjenta, jego problemów i potrzeb, przekłada się na rezultaty leczenia. 

Niezwykle istotne jest aby pomoc w poprawie płodności pary była ukierunkowana w równym stopniu na kobietę jak i mężczyznę. Dlatego dbam o to, aby zdrowie i płodność mężczyzny nie schodziły na dalszy plan. 
W wolnych chwilach biegam i gram w piłkę nożną, a zimą jeżdżę na snowboardzie. Kocham wycieczki górskie, w trakcie których nabieram energii, którą mogę dzielić się z moimi pacjentami.

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ. Od 2014 roku pracuję w Oddziale Klinicznym Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie gdzie rozwijam swoje zamiłowanie do chirurgii urologicznej, małoinwazyjnej i endoskopii urologicznej. W Centrum Leczenia Niepłodności Parens zajmuję się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w Fundacio Puigvert w Barcelonie, Komfo Anokye Teaching Hospital w Kumasi (Ghana) oraz w Krymskim Szpitalu Uniwersyteckim w Symferopolu (Ukraina).

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (European Association of Urology) oraz Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Regularnie uczestniczę w konferencjach naukowych oraz kursach krajowych i zagranicznych w zakresie urologii i andrologii. Jestem też autorem publikacji naukowych i doniesień zjazdowych.
Zajmuję się diagnostyką i leczeniem obniżonej płodności, płodnością odroczoną, w tym możliwościami zachowania płodności u osób z chorobą nowotworową (oncofertility). Do moich zainteresowań zawodowych należy uroonkologia, andrologia i leczenie kamicy dróg moczowych.

lekarz Tomasz Wiatr

lekarz Tomasz Wiatr

Wierzę, że można nauczyć się rysować, ale talent jest czymś wrodzonym – podobnie studia medyczne dają lekarzowi narzędzia i wiedzę, ale iskra, którą nazywamy pasją, musi pojawić się naturalnie. Inaczej lekarz będzie tylko zwykłym pracownikiem. Wybór mojej drogi zawodowej nie był przypadkowy. Od zawsze wiedziałem, że chcę zostać lekarzem. Przede wszystkim spowodowała to atmosfera domu, w którym wyrastałem, gdzie tradycje lekarsko-artystyczne były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Idąc na studia interesowałem się szczególnie specjalnościami zabiegowymi, a wybór urologii pozwolił mi zrealizować swoje marzenia. Urologia to dyscyplina, która wymaga dużo determinacji, wiedzy, jak również pokory oraz umiejętności manualnych. Jest trudną, piękną dziedziną medycyny i jednocześnie wdzięczną, ponieważ rezultaty leczenia niekiedy widzi się bardzo szybko. Z kolei andrologią zainteresowałem się już po uzyskaniu tytułu specjalisty urologa. Prowadzenie pacjentów, którzy zmagają się z niepłodnością, stanowi dla mnie wyzwanie, a jednocześnie przynosi mi olbrzymią satysfakcję.
W wolnym czasie interesuję się rysunkiem. Obcowanie ze sztuką uczy mnie wrażliwości, która jest tak potrzebna w pracy lekarza.

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2002-2008). W roku 2010 rozpocząłem specjalizację w oddziale Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, a w latach 2012 – 2016 odbywałem szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie urologii w Oddziale Klinicznym Kliniki Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W 2016 roku zdałem z wyróżnieniem Europejski Egzamin Specjalizacyjny, otrzymując prestiżowy tytuł FEBU (Fellow European Board of Urology). Obecnie pracuję na stanowisku starszego asystenta Oddziału Klinicznego Kliniki Urologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz na stanowisku wykładowcy Katedry Urologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W Centrum Leczenia Niepłodności Parens zajmuję się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej, wykonuję także biopsje jądra. Jestem aktywnym uczestnikiem krajowych i zagranicznych konferencji naukowych, prowadzę zajęcia ze studentami oraz szkolenia specjalizacyjne w ramach specjalizacji w dziedzinie urologii. Od 2017 roku odbywam szkolenie specjalizacyjne z transplantologii klinicznej.
Jestem członkiem Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU) oraz Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Sekcji Endourologii i ESWL, Sekcji Urologii Onkologicznej Polskiego Towarzystwa Urologicznego i członkiem Polskiego Towarzystwa Andrologicznego (PTA).
Posiadam wieloletnią praktykę w dziedzinie urologii, diagnostyki i leczenia nowotworów układu moczowego, zakażeń dróg moczowych, kamicy, nietrzymania moczu oraz zaburzeń płodności męskiej, w tym leczenia hypogonadyzmu u mężczyzn. Posiadam wieloletnie doświadczenie w zakresie zabiegów urologicznych, pasjonuje mnie chirurgia laparoskopowa i techniki minimalnie inwazyjne.